Düğün Hikayesi Çekimleri


Düğün hikayesi aslında düğün gününün özetidir. Sabah evden çıkmanızla başlayıp, düğün gecesi kravatların kafaya takılıp çılgınlar gibi dans edildiği anları kapsar.
Ailenizle veya arkadaşlarınızla olan özel anlarınızı, kuaför'de yada fotoğraf çekimi esnasında yada yolda başınıza gelen sizi gülümseten anılarınızın, video çekimi ile süslenmiş ve kurgulanmış kısa film halidir.


Düğün günü çok heyecanlı ve bir o kadarda panik halinde olunan bir gündür, kaybolan küpe tekleri çıkan ayakkabı topukları, alkolün dibine vurmuş bacanaklar ve daha niceleri.
Bu yüzdendir ki bir çok şey unutulur veya atlanılır. Unutulmuyacak şeylerin başında düğün günü yapılan video ve fotoğraf çekimleri gelmektedir.
Unutulmuyacak diyoruz çünkü; tüm bir yıl hazırlanıp tonlarca masraf yaptığınız o güzel günün hatıraları kusursuz bir şekilde çekilmiş video ve fotoğraf görüntüleri ile kayıt altına alınmalıdır.

Düğün hikayesi çekimi diye adlandırdığımız çalışma; klasik video çekimlerinden ayıran özellik ise sinematik bir dille yapılıyor olmasıdır. Nedir bu sinematik dil derseniz; sinema salonlarında yada televizyon karşısında izlemiş olduğunuz filmlerde aldığınız tadı kendi düğün gününüz için düşünün, slow motion; yani ağırlaştırılmış estetik çekimler, farklı açılardan çekilen yüksek kalitede görüntüler ve dans esnasında oluşan estetik görüntüler.Bu arada dans demişken, siz istediğiniz kadar ankara'nın bağları oynayın biz o görüntüleri alıp break dans yapıyoruz.

Ve çekilen görüntüler 1.5 haftaya yakın bir zaman diliminde kurgu ve renklendirme işlemleri yapılarak nihayi haline getiriyoruz.
Ortaya çıkan bu çalışmayı yıllar geçtikden sonra bile torunlarınıza gösterdiğinizde; vay be dede ne güzel break dans yapmışsın anneannemle şimdi gel şurdan şuraya "ışınlanalım" desek gelmezsin helal olsun sana, gibi garip tepkilerle karşılaşıcağınız durumların oluşmasına sebep olabiliriz hazırlıklı olun...

Düğün Hikayesi Çekim Örnekleri

Düğün hikayesi izmir çekim örnekleri

 

Düğün Hikayesi

Düğün hikayesi aslında kendi içinde bir doğallık içerir. Hiç bir zaman kendinizi
kasmanız veya bir video çekimi ambiyansına girmeniz gerekmemektedir. Ekibimiz sizi ve ailenizi en doğal hallerinizle yakalamaya çalışır. Tabi bunu yaparken video kaydını klasik çekimlerde olan rahatsız edici mesafeden değilde belli bir mesafeyi koruyarak yapmaktadır. Sizden tek istenilen çekimler esnasında bizi ve ekibimizi unutmanız, böylelikle çıkan çalışmanın doğallığına sizler bile inanamıyacaksınız.

Düğün Öncesi Hazırlık Süreci

Bizimle ilk temas kurduktan sonra ilk görüşmemizi gerçekleştiriyoruz. İlk görüşmemizde kesinleşmiş olan tarih üstünde teyitleşiyoruz ve o tarihi rezerve ediyoruz. İkinci görüşmemiz en geç, düğünden 2 hafta öncesinde gerçekleşiyor. Bu görüşmemizde çekim günü neler yapacağımızı hangi saatlerde nerelerde olacağımızı. Kuaförden, kızın evinden çıkışı, dış mekan veya iç mekan çekimlerinin nerelerde yapılacağını belirliyoruz ve planlıyoruz. Bu görüşmenin sonucunda çekim hazırlıklarımız tamamlanmış oluyor.


Düğün hikayesi izmir çekim örnekleri

Düğün Sonrası

Düğün sonrası yapılan çekimler kurgu aşamasına giriyor.. Düğünden sonraki 1 aylık süre içersinde çekimi ve kurgu işlemleri tamamlanmış olan çalışma mevcut son halini alıyor.Genel Bilgiler


• Düğün veya organizasyon gününden en geç 3 hafta önce anlaşılmış olunması gerekmektedir.

• Düğünden veya organizasyondan en geç 2 hafta önce son hazırlıklar ve plan üzerinde mütabık kalmak için; son bir görüşme yapılmaktadır.

• Düğün hikayesi kesinlikle bir düğün videosu veya takı takımı videosu veya benzeri bir çalışma değildir..Düğün hikayesi çiftlerin, aile ve arkadaş çevresinin özel anlarının yansıtıldığı tamamı ile özgünlük içeren, özel hayat belgeselidir.

• Düğün hikaye videosu günün özeti şeklinde hazırlanmaktadır.

• Düğün hikayesinde anlaşılan ve planlanan çekimlerin dışına kesinlikle çıkmamaktadır.

• Düğün hikayesi çalışmasında bizim dışımızda kaynaklanan sorunların hiç birinde sorumluluk kabul edilmemektedir.

• Şehir dışı İzmir merkez 100 km üzeri mekanlar ve yerler için önceden bilgilendirme gerekmektedir.• Ödeme anlaşmaya varıldığı anda %50 nakit olarak alınmaktadır. Geriye kalan kısım ise iş tesliminde alınmaktadır.

• Fiyatlar yapılacak çekimin uzaklık,mekan sayısı, kullanılacak malzeme ve kurgu süresine göre değişkenlik gösterdiği için projeye özel verilmektedir doğru fiyat politakımız için lütfen bizimle iletişime geçiniz

• Yapılan çalışma sonunda kurgu veya içerikle alakalı herhangi bir değişiklik isteği ek ücret içermektedir.

• Çalışma herhangi bir sebepden dolayı iptal edilirse verilen %50lik dilim geri iade edilmemektedir.

• Düğün hikayesi , doğum hikayesi ve parti çekimleri dışında kalan tüm çalışmalar senaryo içermektedir.

• Senaryo çalışmaları çekim yapılmadan önce onaylanır. Çekim gerçekleştikten sonra senaryoda yapılacak bir değişiklik çekimin tekrar yapılmasına sebeptir ve bu tip bir yenilikde ek bir fiyatlandırmaya tabidir.

• Verilen fiyat teklifi kesinlikle yapılacak işin kapsamı içersinde kalır ve ek bir ürünü yada markayı kapsamaz.• Fotoğraf hizmeti ek olarak verilmektedir.• Doğumdan en az 2 hafta öncesinde anlaşılmış olunması gerekmektedir.

• Doğum öncesi baby shower veya özel bir gün için plan belli olmadan en az 1 hafta öncesinde bilgilendirme yapılması gerekmektedir.

• Planlı doğumlar için belirlenen gün veya zaman için herhangi bir değişiklik olduğunda en geç 24 saat öncesinde haber verilmesi gerekmektedir.

• Doğum günü hastane içersindeki tüm izinler aile tarafından alınmış olunması gerekmektedir.